Dobrodošlica PDF Ispis E-mail

 

Samo kvalitetnim i sveobuhvatnim planiranjem, a naročito kontroliranim razvojem naše lokalne zajednice možemo osmišljavati vlastitu budućnost i stvarati pretpostavke koje će Općinu Hercegovac definirati kao poželjno mjesto za življenje koje, korištenjem svojih vlastitih potencijala, omogućuje stanovništvu gospodarski prosperitet, primjerenu kakvoću života, zadovoljavanje društvenih i kulturnih potreba uz očuvanje prirodne i kulturne baštine za slijedeće naraštaje.

 

Karakteristika Općine Hercegovac, kao i većine sličnih manjih i slabije urbaniziranih sredina, je konstantna depopulacija izazvana iseljavanjem u atraktivnija područja, kojom je broj stanovnika u naseljima općine u posljednjih 50 godina smanjen za više od 50%.

 

Jedna od najvažnijih zadaća  je stvaranje uvjeta koji će omogućiti različite razvojne scenarije, poticanje gospodarskih aktivnosti i zapošljavanja te podizanje opće razine infrastrukturne i komunalne opremljenosti kojom će prostor općine postati atraktivnijim za život te na taj način zaustaviti daljnji odljev stanovništva prema drugim područjima.

 

Boro Bašljan, struč.spec.ing.techn.inf.

Općinski načelnik

 

 

Bicolor template supported by Naturalife Greenworld