110 godina DVD-a PDF Ispis E-mail

dvdherc

Dobrovoljno vatrogasno društvo Hercegovac proslavilo je 110 godina postojanja i neprekidnog rada. Pokrovitelj svečanosti bio je ministar Damir Bajs, nagrađen zahvalnicom. Društvo se ove godine okitilo županijskim odličjem.

DVD Hercegovac jučer je obilježio 110 godina postojanja. Pokrovitelj je bio ministar turizma Damir Bajs, koji je prije nekoliko godina dobio i općinsko priznanje za razvoj i promidžbu općine, sada je pohvalio rad vatrogastva važnog u turističkoj sezoni, ali i za opstanak hrvatskog sela. Visoka godišnjica trebala je biti prošle godine, a odgođena je zbog radova na Vatrogasnom domu. Oni su vrijedni milijun kuna, a ovo društvo prvo je osnovano u mjestu, istaknuo je načelnik Boro Bašljan. Na ulogu dobrovoljnog vatrogastva u Hrvatskoj podsjetio je predsjednik županijske Vatrogasne zajednice Đuro Petrić. Vatrogasci pomažu i spašavaju i nositelji su društvenog života, rekao je. Na pomoć županijske zajednice računaju u društvu, rekao je u ime 34 vatrogasca Hercegovca tajnik Veno Prohaska. Predsjednik Josip Jandera, uz pomoć uzvanika, podijelio je brojna vatrogasna priznanja i spomenice. U ime Vatrogasne zajednice grada Garešnice rođendan društvu čestitao je Tomislav Kunješić. Vatrogascima DVD-a Hercegovac, ali i Vatrogasne zajednice općine sada je najvažniji dovršetak Vatrogasnog doma, rekao je dopredsjednik društva i predsjednik zajednice Ivan Koren. Skup je započeo mimohodom od Vatrogasnog doma do središnjeg trga, gdje je održana svečanost, uz pratnju puhačkog orkestra Češke besede Hercegovac, a u Češkom domu je nastavljeno druženje.

Preuzeto sa www.garesnica.net

 

Bicolor template supported by Naturalife Greenworld